poniedziałek, 3 czerwca 2013

Zapowiedzi

Tak tak... marnie idzie mi to czytanie. Ale cóż, koniec roku, trzeba oceny poprawiać. Dzisiaj mam dla was kilka zapowiedzi, recenzja zaś ukaże się na dniach. ;] 


 PREMIERA: 17 LIPCA
Jan Hauger przeprowadza się do miasta na zachodnim wybrzeżu Szwecji, aby rozpocząć pracę jako opiekun w przedszkolu. Jego nowe miejsce pracy nie jest jednak zwykłym przedszkolem. Chodzą do niego dzieci rodziców mieszkających tuż obok — w murach Kliniki Świętej Patrycji, szpitala psychiatrycznego o zaostrzonym rygorze. Miejscowi mówią na niego krótko: Świety Psychol.

Co jakiś czas Jan przeprowadza dzieci podziemnym przejściem na spotkania z rodzicami. Jest oddanym i lubianym opiekunem, ale ma swoje sekrety. Nikomu nie wyjawił prawdziwej przyczyny, dla której starał się o posadę…. Święty Psychol to mroczna historia miłosna i mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny.

PREMIERA: 20 SIERPNIA 
Tabor Süden znalazł się na rozstaju dróg. Odszedł z policyjnej sekcji do spraw poszukiwań, by wieść zwyczajne, bezproblemowe życie. Ale pewnego dnia jeden telefon burzy cały spokój, który komisarz z takim trudem budował. W słuchawce słyszy głos swojego ojca, którego od dawna uważał za zmarłego. Lecz połączenie zostaje zerwane, zanim Süden zdąży się czegokolwiek dowiedzieć. Wraca więc do rodzinnego Monachium i krąży po dobrze znanych ulicach w nadziei, że przypadkowo natknie się na ojca. Z planów na nową przyszłość nici — dawne sprawy wciągają go coraz bardziej. Postanawia zatrudnić się w biurze detektywistycznym. Na początek ma rozwiązać zagadkę zniknięcia Rajmunda Zacherla, szefa lokalnej restauracji, który w Wielką Sobotę dwa lata wcześniej wyszedł do sklepu po żarówki i nigdy nie wrócił.

PREMIERA: 7 CZERWCA
Krzysztof Liedel zawsze marzył o tym, żeby łapać bandytów. Kiedyś robił to jako policjant, a dziś jako ekspert do spraw zwalczania terroryzmu, który odpowiadał między innymi za bezpieczeństwo Euro 2012. Marcin Ciszewski – autor bestsellerów www.ru2012.pl i Upał – odkrył zaś, że losy Liedla to materiał na książkę, jakiej jeszcze nie było. Tylko tu spotkacie prawdziwych twardzieli, którzy nie wahali się ruszyć w pogoń za rosyjskimi mafiosami wysłużonym polonezem i z wiecznie zacinającym się służbowym pistoletem P-64 w garści.Od pościgów policyjnymi polonezami i walki z mafią do ośrodków szkoleniowych CIA i miejsc, które zaatakowała Al-Kaida – oto historia GLINIARZA.


PREMIERA: 20 CZERWCA
Książka omawia najstarszą terapię znaną ludzkości - post. Jest to metoda leczenia wielu chorób, wolna od skutków ubocznych, która oprócz usuwania zaburzeń zdrowotnych wskazuje także drogę do osiągnięcia wyższego poziomu rozumienia samego siebie i postępu duchowego. Autor poradnika omawia 30 stanów chorobowych, które dobrze poddają się terapii postnej. Opisuje przyczyny powstawania chorób, sposoby leczenia przez medycynę tradycyjną i powody częstej nieskuteczności terapii alopatycznej.


PREMIERA: WRZESIEŃ 2013r.
Najbardziej przewrotny thriller ostatnich lat!
Powieść Jeffa Lindsaya Demony Dextera stanowi pierwszy tom cyklu o (jak widnieje na okładce)seryjnym mordercy, w którym można się zakochaćDexter Morgan to za dnia sumienny pracownik policyjnego laboratorium kryminalistycznego, w nocy seryjny morderca, który wymierza własną sprawiedliwość... innym seryjnym mordercom. Nagle pojawia się naśladowca. Zabija dokładnie w styluDextera - z tą samą maestrią, z tą samą finezją. Dexter jest najpierw dumny, że ktoś czerpie inspirację z jego niepowtarzalnych pomysłów. Potem pełen podziwu dla artyzmu tego drugiego. A w końcu zaczyna wątpić, czy w ogóle jest jakiś drugi...
Ta śmiała i oryginalna, pełna wdzięku czarna komedia Jeffa Lindsaya stała się światowym bestsellerem, do którego prawa kupiono w 20 krajach. Książka jest nominowana do amerykańskiej nagrody księgarzy i ekranizowana jako serial telewizyjny sieci Showtime.
Książka wciąga i trudno jej się oprzeć. W dodatku napisana jest w taki sposób, że kolejne strony zostają za czytelnikiem w bardzo szybkim tempie. Dexter urzeka swą mroczną osobowością, a akcja nie wlecze się, wciąż trzyma w napięciu. Dla fanów serialu będzie to nie lada gratka, szczególnie w oczekiwaniu na kolejny sezon... 
Okładki kolejnych części:


Doprawdy, dziwne zestawienie, ale cóż zrobić, dużo rzeczy mnie interesuje. : ) 

8 komentarzy:

 1. Czekam na nową książkę Johana Theorina, ponieważ już co nieco czytałam z jego twórczości i bardzo przypadł mi do gustu.
  A kiedy przeczytałam tytuł "Śmierć czai się w jelitach", pomyślałam, że to jakiś mrożący krew w żyłach kryminał :D A jednak nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej pierwszej pozycji, ale już zapisuję sobie tytuł, bo MUSZĘ zapoznać się z tą powieścią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne zapowiedzi, eh. Skąd na to wszystko brać kasę? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym miała więcej czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście zaciekawił mnie ,,,Gliniarz'', choć inne pozycje także wydają się być ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozycje mnie zainteresowały, jak natknę się na którąś w książgarni, na pewno kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mocna literatura, czekam na recenzje bo jestem ciekawy twojego zdania o książkach Lindsay.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ooo, Dex! Niestety póki co zatrzymałam się w tej serii na 2 tomie, ale mam nadzieję, że kiedyś uda mi się ją dokończyć :) Jednak jeśli chodzi o wydanie to tak powierzchownie oceniając poprzednie bardziej mi sie podobało.

  OdpowiedzUsuń